همانطور که قبلا نیز به اطلاع شما مهندسین عزیز رسیده بود ، آزمون آزمایشی نظام مهندسی موسسه سری عمران ( ویژه آزمون محاسبات ) روز جمعه 7 اردیبهشت ماه 1397 ، ساعت 9 صبح به صورت حضوری در تهران و اینترنتی در سراسر کشور برگزار خواهد شد .

داوطلبین گرامی توجه داشته باشند که دستورالعمل برگزاری آزمون به صورت زیر می باشد . بنابراین خواهشمندیم این دستورالعمل را به طور کامل مطالعه نموده تا در فرآیند برگزاری آزمون شما مشکلی بوجود نیاید .

با توجه به نحوه برگزاری آزمون ( حضوری یا اینترنتی ) به نکات مربوطه دقت فرمایید :

1- آزمون حضوری :

داوطلبین شرکت در آزمون حضوری به نکات زیر توجه نمایید :

1- این آزمون در تهران و راس ساعت 9 صبح در محل موسسه نگاره (واقع در خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ولیعصر ، نرسیده به چهارراه زرتشت ، کوچه رحمتی بهمبری ، پلاک 30) ، طبقه همکف برگزار خواهد شد که کروکی محل برگزاری را در زیر مشاهده می کنید .


2- باتوجه به شروع آزمون در ساعت 9 صبح از کلیه داوطلبان خواهشمند است به منظور حضور به موقع در ابتدای آزمون ، نسبت به زمان بندی خود برای شرکت در آزمون و حضور در محل آزمون و پیداکردن محل دقیق خود در ساعت 8:30 دقت لازم را داشته باشند .

3- جهت هماهنگی بهتر و تسریع در انجام فرآیند آزمون از داوطلبین عزیز خواهشمند است یک کارت شناسایی عکس دار همراه خود داشته باشند .

4- همراه داشتن هر نوع کتاب ، جزوه و ماشین حساب های مهندسی در جلسه آزمون بلامانع بوده ولی انتقال و جابجا کردن آن بین افراد ممنوع می باشد.

5- از داوطلبین عزیز خواهشمند است از آوردن هرنوع دستگاه الکترونیکی و وسیله های ارتباطی ( مانند تلفن همراه ، تبلت ، ساعت هوشمند و ... ) در جلسه آزمون به صورت روشن و یا خاموش خودداری نمایند .

6- تعداد سوالات و زمان پاسخگویی به سوالات مشابه آزمون اصلی 60 سوال و 240 دقیقه ( 4 ساعت ) می باشد که از ساعت 9 صبح آغاز و در ساعت 13 به پایان خواهد رسید .

7- به منظور پرکردن گزینه های صحیح حتما از مداد مشکی نرم و پررنگ استفاده نمایید .

8- دفترچه پاسخنامه تشریحی آزمون بلافاصله پس از پایان آزمون به داوطلب تحویل داده خواهد شد.

9- کارنامه داوطلبین آزمون فردای همان روز ( شنبه 8 اردیبهشت ماه ) در پرتال داوطلب قرار خواهد گرفت و داوطلب می تواند از طریق لینک زیر نسبت به مشاهده آن اقدام نماید .

                                            مشاهده کارنامه


2- آزمون اینترنتی :

داوطلبین شرکت در آزمون اینترنتی به نکات زیر توجه نمایید :

1- این آزمون همزمان با آزمون اصلی و راس ساعت 9 صبح روز 7 اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد . بدیهی است داوطلبین عزیز شرکت کننده در این آزمون باید در تاریخ فوق و در ساعت برگزاری فرآیند آزمون به اینترنت دسترسی داشته باشند تا بتوانند سوالات خود را مشاهده و نسبت به پاسخگویی آن اقدام نمایند .

2- فرآیند آزمون اینترنتی به این صورت خواهد بود که داوطلب با وارد کردن username و password داده شده از طرف موسسه ، از طریق لینک زیر وارد پرتال خود شده و دفترچه سوالات آزمون را دریافت می نماید . در این مرحله شما می توانید فایل pdf دفترچه را دانلود نمایید و سپس به صورت آفلاین نسبت به حل سوالات اقدام نمایید. همچنین پاسخبرگ آزمون در پرتال موجود می باشد که داوطلب می تواند به صورت آفلاین آن را پر کرده و در نهایت و در پایان آزمون با اتصال مجدد به اینترنت پاسخبرگ را ارسال نمایند .


                                  ورود به پرتال برگزاری آزمون اینترنتی


تذکر مهم1 : داوطلبین آزمون اینترنتی توجه داشته باشند که هنگام ورود به پرتال فقط از username و password ارسالی از طرف موسسه استفاده نمایند و از شماره شناسنامه خود استفاده نکنید .


توجه : شما مهندسین گرامی می توانید جهت آشنایی با فرآیند آزمون اینترنتی تا قبل از آزمون ، به لینک زیر مراجعه کرده و مطالب آن را بادقت مطالعه کنید تا با نحوه انجام فرآیند آزمون کاملا آشنا شوید .


                          راهنمای شرکت در آزمون اینترنتی ( آنلاین)


تذکر مهم 2: مهندسین عزیز توجه داشته باشید که پس از ورود به صفحه آزمون اینترنتی باید جهت شرکت در آزمون از منوی آزمون ها ، آزمون آنلاین شماره 1 که مربوط به آزمون نظام مهندسی می باشد را انتخاب و نسبت به برگزاری آن اقدام نمایید .



3- مدت زمان پاسخگویی به سوالات برای آزمون اینترنتی نیز 240 دقیقه ( 4 ساعت ) می باشد که از ساعت 9 صبح آغاز و در ساعت 13 به پایان خواهد رسید ، اما به منظور درنظر گرفتن مشکلات احتمالی اتصال به اینترنت و سایر موارد ، داوطلبین آزمون اینترنتی توجه داشته باشند که تا ساعت 14 مهلت دارند تا پاسخبرگ خود را از طریق اینترنت ارسال نمایند .

4- کارنامه داوطلبین آزمون ، فردای همان روز ( شنبه 8 اردیبهشت ماه ) در پرتال داوطلب قرار خواهد گرفت و داوطلب می تواند از طریق لینک زیر نسبت به مشاهده آن اقدام نماید .

                                              مشاهده کارنامه



                                با آرزوی موفقیت در آزمون اصلی

                                       موسسه سری عمران