مهندس گرامی سلام

از اینکه سری عمران را انتخاب کردید خرسندیم و امیدواریم با ارائه محصولات با کیفیت موجبات رضایت و تسهیل در تحصیل دانش فنی و مهندسی را برای شما فراهم کرده باشیم . در این قسمت میخواهیم شما را با نحوۀ شکل گیری موسسۀ انتشاراتی سری عمران و چگونگی گسترش فعالیت های آن آشنا کنیم . روند رو به رشد این موسسه را به ترتیب در ادامه مشاهده میکنید :

 

آشنایی با موسسۀ انتشاراتی سری عمران

1387 : مؤسسه سری عمران در سال 87 تأسیس شد .
1388 : در سال 88 با پیوستن اساتید بنام کنکور کارشناسی ارشد عمران  و بکارگیری دانشجویان ممتاز دانشگاه‌ها ، نفرات برجستۀ آزمون کارشناسی ارشد و المپیادهای دانشجویی فعالیت خود را بطور رسمی آغاز کرد.
1389 : در ادامه و در سال‌های 89 تا 91 به تدریج کلیه کتاب‌های مرتبط با آزمون کارشناسی ارشد آماده و منتشر گردید.
1390 : در تابستان سال 90 اولین دوره کلاس‌های آمادگی آزمون کارشناسی ارشد با حضور برترین اساتید کشور برگزار شد .
1391 : از سال 90 فعالیت جدید دیگری به موازات خدمات آزمون کارشناسی ارشد در مؤسسه آغاز شد و این‌بار مهندسان گرامی شاهد فعالیت‌های مؤسسه در زمینۀ آزمون‌های نظام مهندسی بودند. در این راستا ابتدا در سال‌های 90 و 91، مجموعه کتاب‌های ویژۀ این آزمون تولید و منتشر شد .
1392 : سپس در سال 92 ، اولین دوره از کلاس‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی (محاسبات و نظارت ) با حضور برترین اساتید کشور توسط موسسۀ سری عمران برگزار گردید.

1393 : بعد از موفقیت مؤسسه سری عمران در دو عرصۀ آزمون کارشناسی ارشد و نظام مهندسی، گسترش فعالیت‌های مرتبط با اشتغال حرفه‌ای در مهندسین مشاور، در دستور کار سری عمران قرار گرفت. از این‌رو و با توجه به درخواست‌های فراوان مهندسین گرامی، فعالیت جدید این مؤسسه در زمینۀ آموزش نرم‌افزارهای مهندسی عمران آغاز گردید و در سال 93 اولین کتاب از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران با عنوان تفسیر و شرح ویرایش چهارم استاندارد 2800 منتشر گردید. همچنین از  این سال برگزاری آزمون‌های آزمایشی ویژه آزمون کارشناسی ارشد با بیشترین جامعه آماری در کل کشور(‌بیش از 3000 نفر شرکت کننده) در دستورکار قرار گرفت که این آزمون‌ها تا به امروز نیز با قدرت در حال برگزاری است. 
1394 : استقبال بی‌نظیر جامعۀ مهندسی از این کتاب و فروش بیش از 15000 جلد از آن در کمتر از یک سال، زمینه‌ساز فعالیت جدی مؤسسه در بحث کتاب‌های نرم‌افزار شد. در سال های 94 و 95 نیز دو کتاب طراحی ساختمان‌های فولادی با نرم افزار ETABS و طراحی ساختمان‌های بتنی با نرم افزار ETABS منتشر و در اختیار مهندسین عزیز قرار گرفت.
1395 : در این سال دامنه نشر کتب تخصصی گسترش یافته و در این راستا کتاب های آموزش نرم افزار تخصصی SAP و کتاب طراحی هندسی راه ها و خیابان ها نیز منتشر و در اختیار مهندسین عزیز قرار گرفت . همچنین در این سال برای اولین بار کلاس‌های آموزش طراحی حرفه‌ای ساختمان با کمک نرم‌افزار SAFE ، ETABS و SAP  در موسسه سری‌عمران برگزار گردید.هدف اصلی و رویکرد این کلاس‌ها انتقال تجربیات مهندسی با انجام پروژه‌های واقعی،به مهندسین عزیز می‌باشد.در کلاس‌های نرم افزارموسسه سری‌عمران از صفر تا صد مراحل یک پروژه از نقشه‌های معماری تا نقشه‌های اجرایی و تهیه دفترچه محاسبات،آموزش داده می شود.
1396 : با توجه به درخواست مهندسین عزیز و کیفیت بالای محصولات ، مجموعه خدمات ویژه آزمون‌های کارشناسی رسمی (دادگستری و قوه قضاییه) نیز از سال 1396 به فعالیت‌های موسسه سری عمران اضافه شد. در این راستا کتاب جامع " نگاه حرفه ای به آزمون کارشناسی رسمی دادگستری " منتشر و در کمتر از 4 ماه تعداد 6000 نفر از مهندسین عزیز در سراسر کشور این کتاب را خریداری نمودند .
1397 : از سال 97 و با توجه به رسالت مجموعه مبنی بر گسترش دانش در سراسر کشور و فراهم کردن امکان استفاده کلیه مهندسین عزیز از کیفیت تدریس اساتید موسسه در کلاس های حضوری ، تولید فیلم های آموزشی در قالب " کلاس های ویدئویی سری عمران " در دستور کار قرار گرفت .
1398 : در سال 98 علاوه بر تغییر محتوی بسیاری از کتاب ها و به روز کردن آن ها ، فرآیند دشوار تولید DVD های آموزشی ادامه پیدا کرد . برای این کار هر یک از اساتید سری عمران در استدیوی مجهز اقدام به ضبط ویدئوهای آموزشی خود نمودند . 

1399 : در نهایت و پس از تلاش های شبانه روزی اساتید ، پرسنل و سایر عوامل ، برای اولین بار در سال 99 موسسه سری عمران خدمت جدیدی را به جامعه مهندسی ارائه کرد . در این راستا تولید DVD های آموزشی با عنوان کلاس های ویدئویی صفر تا 100 آغاز شد و از تاریخ 99/9/9 در اختیار مهندسین عزیز در سرتاسر کشور عزیزمان ایران قرار گرفت .

استقبال بی‌نظیر دانشجویان و مهندسان عزیز از کتاب‌های سری عمران باعث شد تا این مؤسسه به‌عنوان اولین و بهترین ناشر کتاب‌های کنکور ارشد و نظام‌مهندسی در مهندسی عمران مطرح گردد. انتخاب مؤسسه سری عمران به ‌عنوان ناشر نمونه در سال 91 ، ناشر تخصصی تقدیر شده در سال 92 ، ناشر و برند منتخب سال 93 ، برترین مؤسسۀ تخصصی در سال 94 ، برترین برند آموزشی عمران در سال  95 ، موسسۀ آموزشی برگزیدۀ عمرانی سال 96 در جشنوارۀ انفورماتیک ایران به منظور ارائه خدمات غیر حضوری (آنلاین) و ناشر برگزیده در نمایشگاه بین المللی در سال 97 ، همه و همه نتیجه اعتماد مهندسان و دانشجویان به سری عمران می‌باشد که البته علت این موفقیت را بایستی در ارائه  خدمات نوین و کاملاً متفاوت نسبت به سایر ناشرین و مؤسسات آموزشی دانست.

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت، مؤسسۀ سری عمران در سال‌های گذشته با ارائه خدمات، در چهار شاخه آزمون های کارشناسی ارشد ، نظام مهندسی ، کارشناسی رسمی و کاربرد نرم‌افزار در مهندسی عمران ، نقشی هر‌چند کوچک در جهت اعتلای دانش مهندسی در کشور ایفا کرده است.

در ادامه شرح مختصری از جزئیات این فعالیت‌ها به شما عزیزان معرفی خواهد شد :  

الف) آزمون کارشناسی ارشد

1- تولید کتاب‌های درسنامه محور در دروس تخصصی کنکور کارشناسی ارشد عمران در یازده عنوان (زبان تخصصی عمران، مقاومت مصالح، تحلیل سازه‌ها، مکانیک خاک، پی‌سازی، مکانیک سیالات، هیدرولیک، سازه‌های فولادی، سازه‌های بتنی، راهسازی و روسازی)

2- انتشار کتاب‌های سری عمومی ویژه کنکور کارشناسی ارشد شامل دروس زبان عمومی (کتاب‌های واژگان زبان عمومی در 100 روز و گرامر زبان عمومی در 50 روز)، ریاضیات عمومی (1)، ریاضیات عمومی (2) و معادلات دیفرانسیل

3- انتشار کتاب دو جلدی بیست سال سؤالات و پاسخنامه تشریحی آزمون‌های سراسری کارشناسی ارشد مهندسی عمران از سال 1380 به بعد

4- برگزاری کلاس‌های حضوری آمادگی کنکور کارشناسی ارشد در دوره‌های مختلف (تابستان، پاییز و زمستان) در هر سال و جذب بیش از 8000 دانشجو در این سال‌ها که بیش از 95 درصد آن‌ها موفق به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شده‌اند.

5- برگزاری کنکور آزمایشی آزمون کارشناسی ارشد به‌صورت حضوری و اینترنتی، با جامعه آماری بیش از 3000 نفره در کل کشور
6- ارائه خدمات مشاوره تخصصی و حرفه‌ای به داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد

ب) آزمون‌های نظام مهندسی

1- انتشار کتاب‌های ویژۀ آزمون نظام‌ مهندسی در شش عنوان (بارگذاری سازه‌ها، سازه‌های فولادی، سازه‌های بتنی، مکانیک خاک و پی، تحلیل سازه‌ها و سازه‌های بنایی و ویرایش هر ساله این کتاب‌ها بر اساس آخرین ویرایش مباحث مقررات ملی ساختمان و اصلاحیه‌های مربوط به آن‌ها. این کتاب‌ها که همگی به‌صورت رنگی تولید و چاپ می‌شوند، دارای شرح درس کامل و منطبق بر آزمون‌های نظام مهندسی می‌باشند که همراه با توضیح مفاهیم پایه و مثال‌های متنوع هستند.

2- انتشار کتاب‌های بانک سؤالات آزمون‌های محاسبات ، نظارت و اجرا ویژۀ آزمون نظام مهندسی در سه جلد شامل کلیه سوالات آزمون‌های دوره‌های گذشته،از سال 86تا کنون به همراه پاسخ تشریحی

3- انتشار کتاب‌های واژه‌ یاب های آزمون‌های محاسبات، نظارت و اجرا ویژۀ آزمون نظام مهندسی در سه جلد

4- برگزاری کلاس‌های آمادگی آزمون نظام‌مهندسی (محاسبات و نظارت) با حضور اساتید مطرح رشته مهندسی عمران (دکتر نادر فنائی، دکتر محمد آهنگر، دکتر ندا بزرگی ،مهندس حسین فراهانی و ...) که با بیش از 60 درصد قبولی مهندسان شرکت‌کننده در این دوره از کلاس‌ها، بسیار موفقیت‌آمیز بوده است.

5- برگزاری آزمون آزمایشی به‌صورت حضوری و اینترنتی، ویژه آزمون‌های نظام مهندسی از سال 93 تا هم اکنون در هر دوره.

6- تولید DVD های آموزشی ویژه آزمون های نظام مهندسی کاملا مشابه کلاس های حضوری برای اولین بار.

 

ج) کاربرد نرم‌افزار در مهندسی عمران

 1- انتشار کتاب تفسیر ویرایش چهارم استاندارد 2800 از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران

 2- انتشار جلد اول و جلد دوم کتاب طراحی ساختمان‌های فولادی با نرم‌افزار ETABS از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران

 3- انتشار جلد اول کتاب طراحی ساختمان‌های بتنی با نرم‌افزار ETABS از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران
 4- انتشار کتاب طراحی سازه‌های صنعتی به کمک نرم افزار SAP

 5- برگزاری کلاس‌های تخصصی آموزش حرفه‌ای طراحی ساختمان‌ها با کمک نرم افزارهای ETABS و SAFE با حضور مجرب ترین اساتید کشور


 د) آزمون کارشناسی رسمی

1- انتشار کتاب " نگاه حرفه‌ای به آزمون کارشناسی رسمی " ویژه داوطلبین شرکت کننده در آزمون های کارشناسی رسمی دادگستری ، قوه قضائیه و ماده 27 نظام مهندسی 

2- برگزاری کلاس‌های آمادگی آزمون کارشناسی رسمی به صورت حضوری و آنلاین توسط برترین اساتید

3- برگزاری کلاس های فشرده در قالب دوره نکته و تست نزدیک آزمون اصلی به منظور افزایش تسلط داوطلبین عزیز و به خاطر سپردن مطالب

4- برگزاری آزمون آزمایشی شبیه سازی آزمون کارشناسی رسمی (حضوری و آنلاین) و طراحی سوالات توسط اساتید موسسه به صورت کاملا استاندارد و حرفه ای

 

 

 به یادتان هستیم، به یادمان باشید

  خانوادۀ بزرگ سری عمران