مهندس گرامی سلام

در این قسمت شما می‌توانید با نحوۀ شکل گیری موسسۀ انتشاراتی سری عمران و چگونگی گسترش فعالیت های موسسه آشنا شوید. همچنین در انتهای این متن، شرح برنامه های موسسه در سال 97 برای شما ارائه شده است.

 

آشنایی با موسسۀ انتشاراتی سری عمران

مؤسسه سری عمران در سال 1387 به مدیریت دکتر حسام شریفیان تأسیس شد. در سال 1388 با پیوستن اساتید بنام کنکور کارشناسی ارشد عمران به این مؤسسه و بکارگیری دانشجویان ممتاز دانشگاه‌ها، نفرات برتر المپیادهای دانشجویی و افراد برجستۀ آزمون کارشناسی ارشد، مجموعه سری‌عمران فعالیت خود را بطور رسمی آغاز کرد. در ادامه و در سال‌های 89 ، 90 و 91 به تدریج کلیه کتاب‌های مرتبط با آزمون کارشناسی ارشد این مؤسسه، آماده و منتشر گردید. در تابستان سال 1390 نیز اولین دوره از کلاس‌های آمادگی آزمون کارشناسی ارشد با حضور اساتید برتر کشور توسط مؤسسه سری عمران برگزار شد که تشکیل این دوره‌ها تا به امروز هم ادامه داشته است. همچنین از سال 1393 برگزاری آزمون‌های آزمایشی ویژه کنکور کارشناسی ارشد با بیشترین جامعه آماری در کل کشور(‌بیش از 3000 نفر شرکت کننده) در دستورکار موسسه سری عمران قرار گرفت که این آزمون‌ها تا به امروز نیز با همان قدرت در حال برگزاری است.

در سال 90 فعالیت جدید دیگری به موازات خدمات آزمون کارشناسی ارشد در مؤسسه آغاز گردید و این‌بار مهندسان گرامی شاهد فعالیت‌های مؤسسه در زمینۀ آزمون‌های نظام مهندسی بودند. در این راستا ابتدا در سال‌های 90 و 91، مجموعه کتاب‌های ویژۀ این آزمون تولید و منتشر شد و پس از آن یعنی در سال 92، اولین دوره از کلاس‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی توسط موسسۀ سری عمران برگزار گردید.

استقبال بی‌نظیر دانشجویان و مهندسان عزیز از کتاب‌های سری عمران باعث شد تا این مؤسسه به‌عنوان ناشر اول کتاب‌های کنکور ارشد و نظام‌مهندسی در عمران مطرح گردد. انتخاب مؤسسه سری عمران به‌عنوان ناشر نمونه در سال 91، ناشر تخصصی تقدیر شده در سال 92، ناشر و برند منتخب سال 93، برترین مؤسسۀ تخصصی در سال 94، برترین برند آموزشی عمران در سال 95 و موسسۀ آموزشی برگزیدۀ عمرانی سال 96 در جشنوارۀ انفورماتیک ایران به منظور ارائه خدمات غیر حضوری (آنلاین) نتیجه اعتماد مهندسان و دانشجویان به سری عمران می‌باشد که البته علت این موفقیت را بایستی در ارائه خدمات نوین و کاملاً متفاوت نسبت به سایر ناشرین و مؤسسات آموزشی دانست.

بعد از موفقیت مؤسسه سری عمران در دو عرصۀ آزمون کارشناسی ارشد و نظام مهندسی، گسترش فعالیت‌های مرتبط با اشتغال حرفه‌ای در مهندسین مشاور، در دستور کار سری عمران قرار گرفت. از این‌رو و با توجه به درخواست‌های فراوان مهندسین گرامی، فعالیت جدید این مؤسسه در زمینۀ آموزش نرم‌افزارهای مهندسی عمران آغاز گردید و در سال 93 اولین کتاب از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران با عنوان تفسیر و شرح ویرایش چهارم استاندارد 2800 (که مربوط به آیین‌نامه زلزله می‌باشد) منتشر گردید. استقبال بی‌نظیر جامعۀ مهندسی از این کتاب و فروش بیش از 15000 جلد از آن در کمتر از یک سال، زمینه‌ساز فعالیت جدی مؤسسه در بحث کتاب‌های نرم‌افزار شد. در سال های 94 و 95 نیز دو کتاب طراحی ساختمان‌های فولادی با نرم افزار ETABS و طراحی ساختمان‌های بتنی با نرم افزار ETABS منتشر و در اختیار مهندسین عزیز قرار گرفت.
همچنین در سال 95 برای اولین بار کلاس‌های آموزش طراحی حرفه‌ای ساختمان با کمک نرم‌افزار SAFAE و ETABS در موسسه سری‌عمران برگزار گردید.هدف اصلی و رویکرد این کلاس‌ها انتقال تجربیات مهندسی با انجام پروژه‌های واقعی،به مهندسین عزیز می‌باشد.در کلاس‌های نرم افزارموسسه سری‌عمران از صفر تا صد مراحل یک پروژه از نقشه‌های معماری تا نقشه‌های اجرایی و تهیه دفترچه محاسبات،آموزش داده می شود.

همچنین با توجه به درخواست مهندسین عزیز، مجموعه خدمات ویژه آزمون‌های کارشناسی رسمی (دادگستری و قوه قضاییه) نیز از سال 1396 به فعالیت‌های موسسه سری عمران اضافه شد.

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت، مؤسسۀ سری عمران در سال‌های گذشته با ارائه خدمات، در چهار شاخه کنکور کارشناسی ارشد، آزمون نظام مهندسی ، کاربرد نرم‌افزار در مهندسی عمران و آزمون کارشناسی رسمی نقشی هر‌چند کوچک در جهت اعتلای دانش مهندسی در کشور ایفا کرده است. در ادامه شرح مختصری از این فعالیت‌ها به شما عزیزان معرفی خواهد شد:  

الف) آزمون کارشناسی ارشد

1- تولید کتاب‌های درسنامه محور در دروس تخصصی کنکور کارشناسی ارشد عمران در یازده عنوان (زبان تخصصی عمران، مقاومت مصالح، تحلیل سازه‌ها، مکانیک خاک، پی‌سازی، مکانیک سیالات، هیدرولیک، سازه‌های فولادی، سازه‌های بتنی، راهسازی و روسازی) که این کتاب‌ها به تدریج از مجموعه "نسل جدید" به مجموعه کتاب‌های "2 در 1" تبدیل می‌شوند. منظور از کتاب‌های "2 در 1" ارائه دو کتاب درسنامه جامع و بانک تست در قالب یک کتاب است که تمامی نیازهای داوطلب آزمون کارشناسی ارشد را تامین می نماید.

2- انتشار کتاب‌های سری عمومی ویژه کنکور کارشناسی ارشد شامل دروس زبان عمومی (کتاب‌های واژگان زبان عمومی در 100 روز و گرامر زبان عمومی در 50 روز)، ریاضیات عمومی (1)، ریاضیات عمومی (2) و معادلات دیفرانسیل

3- انتشار کتاب دو جلدی هجده سال سؤالات و پاسخنامه تشریحی آزمون‌های سراسری کارشناسی ارشد مهندسی عمران از سال 1380 به بعد

4- برگزاری کلاس‌های حضوری آمادگی کنکور کارشناسی ارشد در دوره‌های مختلف (تابستان، پاییز و زمستان) در هر سال و جذب بیش از 8000 دانشجو در این سال‌ها که بیش از 95 درصد آن‌ها موفق به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شده‌اند.

5- برگزاری کنکور آزمایشی آزمون کارشناسی ارشد به‌صورت حضوری و اینترنتی، با جامعه آماری بیش از 3000 نفره در کل کشور
6- ارائه خدمات مشاوره تخصصی و حرفه‌ای به داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد

ب) آزمون‌های نظام مهندسی

1- انتشار کتاب‌های ویژۀ آزمون نظام‌ مهندسی در شش عنوان (بارگذاری سازه‌ها، سازه‌های فولادی، سازه‌های بتنی، مکانیک خاک و پی، تحلیل سازه‌ها و سازه‌های بنایی و ویرایش هر ساله این کتاب‌ها بر اساس آخرین ویرایش مباحث مقررات ملی ساختمان و اصلاحیه‌های مربوط به آن‌ها. این کتاب‌ها که همگی به‌صورت رنگی تولید و چاپ می‌شوند، دارای شرح درس کامل و منطبق بر آزمون‌های نظام مهندسی می‌باشند که همراه با توضیح مفاهیم پایه و مثال‌های متنوع هستند.

2- انتشار کتاب‌های بانک سؤالات آزمون‌های محاسبات ، نظارت و اجرا ویژۀ آزمون نظام مهندسی در سه جلد شامل کلیه سوالات آزمون‌های دوره‌های گذشته،از سال 86تا کنون به همراه پاسخ تشریحی

3- انتشار کتاب‌های کلید واژه‌های آزمون‌های محاسبات، نظارت و اجرا ویژۀ آزمون نظام مهندسی در سه جلد

4- برگزاری کلاس‌های آمادگی آزمون نظام‌مهندسی (محاسبات و نظارت) با حضور اساتید مطرح رشته مهندسی عمران (دکتر نادر فنائی، دکتر محمد آهنگر، دکتر ندا بزرگی ،مهندس حسین فراهانی و ...) که با بیش از 60 درصد قبولی مهندسان شرکت‌کننده در این دوره از کلاس‌ها، بسیار موفقیت‌آمیز بوده است.

5- برگزاری آزمون آزمایشی به‌صورت حضوری و اینترنتی، ویژه آزمون‌های نظام مهندسی در سال‌های 93 تا 96 در هر دوره.

ج) کاربرد نرم‌افزار در مهندسی عمران

 - انتشار کتاب تفسیر ویرایش چهارم استاندارد 2800 از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران

 - انتشار جلد اول و جلد دوم کتاب طراحی ساختمان‌های فولادی با نرم‌افزار ETABS از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران

 - انتشار جلد اول کتاب طراحی ساختمان‌های بتنی با نرم‌افزار ETABS از مجموعۀ کتاب‌های زیر ذره‌بین سری عمران
 - انتشار کتاب طراحی سازه‌های صنعتی به کمک نرم افزار SAP

 - برگزاری کلاس‌های تخصصی آموزش حرفه‌ای طراحی ساختمان‌ها با کمک نرم افزارهای ETABS و SAFE با حضور مجرب ترین اساتید کشور

 د) آزمون کارشناسی رسمی

1- انتشار کتاب "نگاه حرفه‌ای به آزمون کارشناسی رسمی"

2- کلاس‌های آمادگی آزمون کارشناسی رسمی (حضوری و آنلاین)

3- آزمون آزمایشی شبیه سازی آزمون کارشناسی رسمی (حضوری و آنلاین)

 

 

 به یادتان هستیم، به یادمان باشید

  خانوادۀ بزرگ سری عمران