قابل توجه مهندسین عزیز و داوطلبان آزمون کارشناسی رسمی سال 99

مهندسین عزیز سلام؛ از اینکه مؤسسه انتشاراتی سری عمران را برای مطالعه و آمادگی آزمون‌های کارشناسی رسمی انتخاب کرده‌اید خرسندیم. امیدواریم که با تلاش و پشتکار خود و با استفاده از محصولات و خدمات مؤسسه، به نتیجه مطلوب یعنی قبولی در آزمون کارشناسی رسمی (قوة قضائیه، دادگستری و یا ماده 27 نظام مهندسی) دست پیدا کنید.

پس از استقبال بی نظیر از کتاب کارشناسی رسمی سری عمران (که در سال 96 منتشر گردید و در کمتر از یک ماه 3000 نسخه از آن به فروش رفت) گروه تخصصی آزمون کارشناسی رسمی در موسسه سری عمران با فعالیتی شبانه روزی این کتاب را بازنویسی و به روز رسانی کرده و در دسترس شما عزیزان برای خرید و مطالعه قرار داده است .

 

اما چرا همان کتاب قبلی تجدید چاپ نشد و تصمیم به بازنویسی و ویرایش کتاب گرفتیم؟

سبک سوالات آزمون کارشناسی رسمی در طول 2 آزمون اخیر، نسبت به آزمون های سال 93 به قبل تغییرات قابل توجهی داشته است. جالب است که بدانید کلیه کتاب های ویژۀ آزمون کارشناسی رسمی که هم اکنون در بازار موجود هستند نیز بر اساس همان سبک قدیمی آزمون بوده و صرفا تجدید چاپ شده اند. اما ما در موسسه سری عمران باید پاسخگوی اعتماد همه شما عزیزان باشیم و بهترین و مناسب ترین منبع را برای هر آزمون در اختیار شما قرار دهیم. به همین علت است که به تجدید چاپ کتاب قبلی اکتفا نکرده و تصمیم گرفتیم کتاب جدیدی را به شما عرضه کنیم که به طور کامل پاسخگوی نیاز شما برای موفقیت در آزمون های جدید کارشناسی رسمی باشد.

برگزاری آزمون در هر 3 سال یک‌بار، مشخص نبودن منابع و زمان برگزاری آزمون، محدود بودن زمان پاسخ‌گویی به سؤالات آزمون و شرایط دشوار قبولی در آن (که تا سال 96 به‌صورت رتبه‌ای و نه حد نصابی بوده است) آزمون کارشناسی رسمی را نسبت به سایر آزمون‌ها متمایز و حساسیت آن را دوچندان کرده است. بنابراین در اختیار داشتن یک منبع مناسب جهت مطالعه دقیق در زمان محدود، مهم‌ترین نیاز داوطلبان این آزمون می‌باشد.

ما در مؤسسه انتشاراتی سری عمران با بررسی دقیق سؤالات دوره‌های مختلف آزمون‌های کارشناسی رسمی، سرفصل‌های مورد توجه در آزمون مذکور را شناسایی کرده و به‌صورت جدول زیر دسته‌بندی نموده‌ایم. در این جدول بودجه‌بندی منابع آزمون‌ها از سال 88 تاکنون را براساس هر یک از سرفصل‌های آزمون مشاهده می‌کنید.

 

 

 

همان‌طور که در جدول مشاهده می‌کنید اولاً تعداد سرفصل‌های آزمون زیاد است و ثانیاً توزیع سؤالات در هر سرفصل (جز در چند مورد خاص) بیانگر آن است که داوطلب باید تقریباً تمام منابع را مطالعه و بررسی نماید. این در حالیست که داوطلبین عزیز احتمالاً به دلیل مسائل کاری زمان کافی برای مطالعه نخواهند داشت و از طرفی مراجعه به کتب مرجع و آیین‌نامه‌ها برای هر یک از موارد فوق و مطالعه آنها بسیار زمان‌بر بوده و منطقی به نظر نمی‌رسد. بنابراین برای حل این مشکل ما در مؤسسه انتشاراتی سری عمران، کتاب « نگاه حرفه‌ای به آزمون کارشناسی رسمی » را با جزئیات زیر منتشر کرده و در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم.

 کتابی که در اختیار شما قرار خواهد گرفت نتیجه تلاش شبانه‌روزی چندین ماهه مؤلف می‌باشد که با رویکردی کاملاً حرفه‌ای و تخصصی، ویژه داوطلبین آزمون‌های کارشناسی رسمی تألیف شده است تا شما مهندسین عزیز با در اختیار داشتن تنها یک جلد کتاب (به‌جای چندین هزار صفحه کتب مرجع) با اطمینان کامل آن را مطالعه کرده و برای آزمون آماده شوید. باتوجه به توضیحات بیان شده در چاپ جدید این کتاب ، مطالب کتاب به دو قسمت مهم (پر سوال در آزمون) در قالب کتاب و بخش تکمیلی (کم سوال در آزمون) در قالب لوح فشرده (CD)  به منظور بهینه تر شدن مطالعه داوطلبان تفکیک شده است که در ادامه به توضیحات آن می پردازیم .

 

بخش اول : کتاب کارشناسی رسمی

در یک نگاه کلی می‌توان گفت این کتاب دارای دو قسمت می‌باشد:

الف) درس‌نامه‌های جامع و کاربردی به تفکیک هریک از منابع همراه سؤالات چهار گزینه‌ای در قالب 11 فصل

ب) بانک آزمون‌های کارشناسی رسمی (دادگستری، قوة قضائیه و ماده 27 نظام مهندسی) از سال 88 تاکنون

در مورد این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- مهم‌ترین ویژگی این کتاب آن است که بیش از 4000 صفحه مطلب تخصصی (شامل مباحث 22 گانه، نشریه 55 ، قوانین عمومی و مقررات کارشناسی رسمی، نشریه‌های راهسازی و روسازی، کتاب‌های مرجع و...) را خلاصه نموده و مهم‌ترین نکات این منابع را در قالب 400 صفحه مفید و کاربردی ارائه کرده است. به همین علت است که این کتاب برای مهندسینی که می‌خواهند بهترین نتیجه را کسب کنند بسیار مناسب و مفید می‌باشد.

2- در صفحات ورودی هر یک از فصل‌های کتاب (در بخش اول) و همچنین صفحات اول هر یک از آزمون‌های انتهایی کتاب (در بخش دوم) جداولی قرار گرفته است که تعداد سؤالات مطرح شده در هر آزمون کارشناسی رسمی، از سرفصل‌های مختلف را نشان می‌دهد. بدین ترتیب شما می‌توانید به سادگی و با یک نگاه اجمالی به این جداول، از میزان اهمیت موضوعات مختلف در آزمون کارشناسی رسمی آگاه شوید.

3- در این کتاب برای تمامی سرفصل‌های مورد سؤال در آزمون کارشناسی رسمی، درسنامه‌های جامع و روان به همراه نکات جمع بندی و کاربردی تهیه شده است که شما را از مطالعه سایر کتب بی‌نیاز می‌نماید.

4- جهت درک بهتر مطالب درسی و آشنایی با سبک سؤالات، بیش از 600 مثال چهارگزینه‌ای (برگرفته از آزمون‌های کارشناسی رسمی از سال 68 تا 87 و تألیفی) به‌صورت موضوعی و تفکیک شده، انتخاب و در درسنامه‌های کتاب قرار داده شده است. توصیه می‌کنیم که پس از مطالعه هر بحث، حتماً این سؤالات تکمیلی را خودتان حل کنید (بدون نگاه کردن به مطالب درسی) تا در آزمون دچار مشکل نشوید.

5- در قسمت دوم کتاب، سؤالات آزمون‌های کارشناسی رسمی قوۀ قضائیه، دادگستری و آزمون کارشناسی رسمی ماده 27 نظام مهندسی (از سال 88 تاکنون) به همراه پاسخ‌نامه کاملاً تشریحی به‌صورت دفترچه آورده شده است. شما می‌توانید پس از مطالعۀ کامل مباحث کتاب، این آزمون‌ها را به صورت دفترچه‌ای حل کنید. توصیه می‌کنیم در زمان نزدیک به آزمون، سؤالات هر دفترچه را به طور کامل و با درنظر گرفتن شرایطی شبیه به آزمون پیش‌رو (مانند زمان گرفتن، عدم استفاده از منابع و...) حل و بررسی کنید.

بخش دوم : ضميمه کتاب کارشناسی رسمی (بخش تکميلی CD)

بخش ضمیمه برخی از فصول این کتاب، در قالب یک لوح فشرده ( CD ) جمع‌آوری شده است که به همراه کتاب در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در مورد این لوح فشرده باید به موارد زیر توجه نمایید:

 علت اصلی قرار گرفتن بخشی از مطالب در قالب CD ، اولاً افزایش بی‌سابقه قیمت کاغذ نسبت به سال گذشته (بیش از 6 برابر) و ثانیاً انتقال مطالب با اهمیت کمتر که بیشتر رویکرد مسائل و محاسباتی بوده است ، به بخش CD می‌باشد به طوریکه داوطلب مطالب و مفاهیم را به طور کامل از طریق کتاب فرا می‌گیرد و تنها برای بررسی سوالات محاسباتی میتواند به بخش CD مراجعه کند.

 

 اگر به صفحه ورودی هریک از فصل‌های کتاب نگاه کنید متوجه خواهید شد که تعداد سؤالات هر فصل در بخش ضمیمه آن، بسیار محدود بوده و بنابراین در اولویت‌های نهایی مطالعه قرار دارند.

 

جمع‌بندی: توصیه ما به شما برای مطالعه مطالب آزمون کارشناسی رسمی و کسب آمادگی لازم، آن است که ابتدا کتاب را به‌طور کامل چندین بار بخوانید. پس از تسلط بر روی بخش‌های مختلف کتاب، می‌توانید به بخش‌های ضمیمه در CD مراجعه کرده و مطالب آن را نیز مطالعه نمایید.

 

تذکر: لازم بذکر است که این کتاب، ویژۀ آزمون کارشناسی رسمی شاخۀ راه و ساختمان نوشته می شود و برای مهندسین عمران، معماری، شهرسازی و نقشه برداری قابل استفاده است. لطفا این موضوع را به دوستان غیر عمرانی خود نیز اطلاع بدهید.

در ادامه و از طریق دانلود فایل زیر میتوانید بخش هایی از این کتاب و همچنین لوح فشرده (CD) را مشاهده نمایید .

 

دانلود فایل نمونه بخش هایی از کتاب

 

دانلود فایل نمونه بخش هایی از CD

 

در این قسمت می‌توانید مشخصات کتاب نگاه حرفه‌ای به آزمون کارشناسی رسمی به همراه فایل pdf بخشی‌هایی از کتاب را مشاهده کنید.

 

نگاه حرفه ای به آزمون کارشناسی رسمی(همراه با CD)

نگاه حرفه ای به آزمون کارشناسی رسمی(همراه با CD)

نوبت چاپ: هفتم (وبرایش جدید)
مولف: احمد جوزدانی
صفحات: 556
قیمت: 1480000 ریال
سال چاپ: 1399
فایل: karshenasi rasmi.pdf